Egzamin ósmoklasisty 2022: Jak na tle kraju i regionu napisali go uczniowie z Bełchatowa?

egzamin_8klas_sp13-0260
UM Bełchatów

Samorząd miasta Bełchatów przeanalizował wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Z danych opublikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną wynika, że uczniowie miejskich podstawówek poradzili sobie z zadaniami podsumowującymi ich ośmioletnią edukację całkiem dobrze.

Ogólnopolski egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony został między 24 a 26 maja, w ośmiu miejskich szkołach podstawowych zdawało go dokładnie 747 uczniów. Wyniki testów uczniowie poznali na początku lipca. 

Z informacji podanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną wynika, że bełchatowscy uczniowie najlepiej poradzili sobie z językiem angielskim – ich średnia jest wyższa niż ogólnopolska. Język polski i matematykę napisali zaś na porównywalnym poziomie. Jeśli pod uwagę weźmiemy zaś średnią w powiecie, to ósmoklasiści z Bełchatowa wypadli najlepiej. W tabelce poniżej zestawiliśmy średnie wyniki bełchatowskie, powiatowe i ogólnopolskie.

Wyniki procentowe egzaminu ósmoklasisty 2022 r.w Bełchatowie, powiecie bełchatowskim i całym kraju:

Przedmiot

Miasto Bełchatów

Powiat bełchatowski

Cała Polska

jęz. polski        59             58    60
matematyka        58             56    57
jęz. angielski        72             66    67


- Jesteśmy zadowoleni z wyników naszej młodzieży. Biorąc pod uwagę fakt, że przez ostatnie dwa lata zmagaliśmy się z pandemią koronawirusa a nauczanie przez wiele miesięcy prowadzone było zdalnie, to nauczyciele dobrze przygotowali uczniów do egzaminu, za co serdecznie im dziękujemy – mówi wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański. – Systematycznie inwestujemy nie tylko w infrastrukturę szkolną, ale także w podnoszenie kompetencji kadry pedagogicznej, która stanęła na wysokości zadania. Widać, że przynosi to wymierne rezultaty – dodaje wiceprezydent Politański.

Przypomnijmy, że egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musiał do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie było jednak określonego minimalnego wyniku, jaki uczeń powinien uzyskać. Osiągnięty wynik jest jednak brany podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej: liceum, technikum albo szkole branżowej.