wersja testowa serwisu

Drzewa połamane jak zapałki! Park Olszewskich ucierpiał w nawałnicy

olszewski
Muzeum Regionalne w Bełchatowie/ Facebook

Nawałnice, jakie przeszły wczoraj między innymi nad regionem Bełchatowa wyrządziły sporo szkód - pozrywane dachy,  podtopienia, pożary i mnóstwo połamanych drzew. W niektórych przypadkach siła wiatru była tak ogromna, że nawet rosłe i zdrowe drzewa nie były wstanie oprzeć się żywiołowi. Niestety obraz po nocnej burzy odsłonił smutny widok w parku Olszewskich.

Powai bełchatowski podobnie, jak wiele innych regionów Łódzkiego walczył i nadal walczy, ze skutkami wichur, ulew i burz. W naszym powiecie strażacy interweniowali 60 razy, niestety nie obyło się bez ofiar - w wyniku pożaru dwie osoby zostały poszkodowane. Więcej na temat sytuacji po burzach przeczytasz w artykule Dwa pożary domów, poszkodowane osoby, zerwane dachy - bełchatowscy strażacy mówią o bilansie nawałnicy.

Niestety ucierpiała też przyroda. Park przy Muzeum Regionalnym został pozbawiony dwóch pięknych drzew, które nie wytrzymały warunków atmosferycznych. Jedno z nich wiatr wyrwał z korzeniami, drugie wygląda jakby było uderzone przez piorun. Niszczycielska siła rozwaliła drzewo na cztery kawałki, zawaliło cześć ścieżki i uszkodziło ławkę. Szczęśliwie nie ma informacji, by ktokolwiek ucierpiał. Od rana na terenie Parku Olszewskich trwają prace porządkowe. 

Jak mówią pracownicy Muzeum Regionalnego, na szczęście po burzy i wichurze bez szwanku wyszedł zabytkowy wiąz, który jest pomnikiemprzyrody. 

Więcej o skutkach nawałnic w całym województwie przeczytasz >>> Łódzkie walczy ze skutkami nawałnic. Strażacy już mają za sobą blisko 2 tysiące interwencji! A to nie koniec