wersja testowa serwisu

Chwyć za aparat i sfotografuj historię Bełchatowa! Twoje zdjęcie może trafić na wystawę

camera-2276953_1920
Pixabay

Do 15 września można przesyłać zdjęcia ilustrujące historię Bełchatowa i w ten sposób współtworzyć wyjątkową wystawę. Wernisaż ekspozycji, którą przygotowują Muzeum Regionalne wspólnie z Bełchatowskim Towarzystwem Fotograficznym, odbędzie się w październiku.

Tytuł wystawy – „Śladami historii Bełchatowa i okolic" - jest nieprzypadkowy. W zamyśle ma ona być bowiem opowieścią o obrazach minionych epok. To zaproszenie do podróży w czasie i przestrzeni. Przygotowywana przez BTF oraz bełchatowskie Muzeum Regionalne ekspozycja ma na celu pokazanie fragmentów historii uwiecznionej na fotografiach wykonanych przez mieszkańców Bełchatowa i powiatu. Historii, która buduje lokalną, społeczną tożsamość. 

- Dzięki zaprezentowanym na wystawie pracom, będzie można poznać pełne tajemnic i subtelnego uroku zakątki naszego miasta, jego historyczne obiekty, architekturę, elementy przyrody a także regionalne zabytki. Wszystkie prezentowane zdjęcia łączyć ma jeden bohater – Bełchatów i jego okolice. Udział w projekcie może wziąć każdy dorosły mieszkaniec Bełchatowa lub powiatu. Wystarczy do 15 września przesłać zdjęcia (maksymalnie 5 fotografii) oraz wypełniony i zeskanowany formularz zgłoszeniowy - informują organizatorzy.

(Formularz zgłoszeniowy można pobrać TUTAJ, wypełniony dokument wraz z fotografiami należy wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Kuratorem wystawy „Śladami historii Bełchatowa i okolic", nad którą patronat honorowy objęła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, jest Zbigniew Ptaszek - fotograf z wieloletnim stażem, pasjonat, miłośnik przyrody. Członek Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, członek Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej „AF13", członek Fotoklubu RP - organizator plenerów, wystaw indywidualnych jak i zbiorowych.