wersja testowa serwisu

Boisko przy "Czwórce" prawie gotowe! Remont kosztował ponad 630 tysięcy złotych

Boisko przy "Czwórce" prawie gotowe! Remont kosztował ponad 630 tysięcy złotych
UM Bełchatów

Dobiega końca gruntowna modernizacja szkolnego boiska przy SP nr 4. Uczniowie już niebawem będą mogli korzystać z nowoczesnego kompleksu sportowego. 

Miasto regularnie przebudowuje i odnawia podlegające mu szkoły i przedszkola. Wszystko po to, by dzieci mogły uczyć się w nowoczesnych i przyjaznych placówkach. Ostatnią szkołą, której uczniowie korzystali ze starego boiska, była "Czwórka". Teraz to się jednak zmieni. W wakacje ruszyła bowiem modernizacja obiektu. 

Boisko nie odpowiadało obowiązującym obecnie standardom i wymagało przebudowy. Prace przebiegają sprawnie. Dzięki temu dzieci lada moment będą mogły rozwijać swoje sportowe pasje na nowym i bezpiecznym obiekcie – mówi wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

Powstające właśnie boisko będzie wielofunkcyjne. Oznacza to, że można będzie na nim grać w koszykówkę, siatkówkę oraz piłkę ręczną. Ponadto kompleks posiadał będzie także bieżnię oraz piaskownicę do skoku w dal wraz z przyległym nabiegiem. Zakres prac obejmuje również montaż ogrodzenia i piłkochwytów. Przy obiekcie staną dodatkowo elementy małej architektury, czyli ławki i kosze na śmieci. W ramach inwestycji fragmenty terenu wokół boiska utwardzone zostały kostką. Wymienione zostało też zadaszenie nad schodami wejściowymi do szkoły i wybudowano murek osłonowy.

Całość kosztowała nieco ponad 630 tys. zł. Na modernizację miasto pozyskało środki z Gminy Kleszczów. Dofinansowanie sięga 650 tys. zł. Nadwyżka wykorzystana zostanie na zakup profesjonalnego sprzętu sportowego dla Szkoły Podstawowej nr 4.