wersja testowa serwisu

Bełchatowscy górnicy ponownie dzielą się krwią

Akcja-HDK-KWB_20211012-054913_1
PGE GiEK

25 dawców i ponad 11 litrów krwi – to efekt kolejnej w tym roku akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez klub Powiatowego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi przy Kopalni Bełchatów, oddziale spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE. Zebrana podczas zbiórki krew trafi do trzech potrzebujących osób.

Zbiórka krwi, która odbyła się 4 października, była 264. akcją zorganizowaną przez krwiodawców zrzeszonych przy bełchatowskiej kopalni. Tym razem honorowi dawcy przekazywali cenny dar ze wskazaniem dla trzech osób walczących o życie.

- Krew ratuje życie i nie można jej niczym zastąpić. Bełchatowscy górnicy poprzez organizację już piątej w tym roku akcji potwierdzili swoją gotowość do ratowania zdrowia i życia najbardziej potrzebujących – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Podczas tegorocznych zbiórek organizowanych przez klub HDK przy KWB Bełchatów zebrano łącznie 83 litry krwi.

Na 18 listopada zaplanowano wspólną akcję klubów Honorowych Dawców Krwi z Kopalni i Elektrowni Bełchatów oraz Centrali PGE GiEK. Zbiórka odbędzie się w siedzibie spółki w Bełchatowie, przy ul. Węglowej 5.