wersja testowa serwisu

Bełchatów: Zamiast kruszywa, asfalt. Niebawem ruszają prace na Brzozowej

Bełchatów: Zamiast kruszywa, asfalt. Niebawem ruszają prace na Brzozowej
UM Bełchatów

Ulica Brzozowa zyska nową nawierzchnię. Remont ponadkilometrowego odcinka rozpocznie się już w przyszłym tygodniu. To kolejne zadanie, na którego realizację miasto pozyskało środki zewnętrzne.

Wiadomość o remoncie ulicy Brzozowej z pewnością ucieszy mieszkańców osiedla Zamoście, ale także Grocholic. Zmodernizowany zostanie liczący ponad kilometr odcinek łączący Bełchatów z gminą. 

- W ramach prac istniejąca nawierzchnia z kruszywa zostanie wyprofilowana, a tam, gdzie to konieczne, wykonawca uzupełni podbudowę. Następnie wszystko utrwalone zostanie nową nawierzchnią z mieszkanki emulsyjno-grysowej. Przypomnijmy, że podobne rozwiązanie zastosowano m.in. na ulicach w osiedlu Ludwików. Wszystkie zaplanowane roboty na Brzozowej powinny potrwać około dwóch tygodni - informują miejscy urzędnicy.

Remont kosztować będzie blisko 150 tys. zł, ale większość tej kwoty pokryją środki, jakie miasto pozyskało z budżetu województwa łódzkiego. Mowa o 116 tys. zł. 

- Planując inwestycje drogowe staramy się zawsze o pieniądze z zewnątrz. Bez dofinansowania bowiem wielu z nich nie moglibyśmy zrealizować wyłącznie ze środków własnych miasta. Fakt, że zostają nam one przyznane, to dowód nie tylko na to, że nasze wnioski były dobrze przygotowane, ale także że wytypowane planowane zadania są istotne dla poprawy stan stanu technicznego naszych ulic oraz bezpieczeństwa mieszkańców – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.