Bełchatów: OIOM i zakaźny obłożone niemal 100-procentowo covidowymi pacjentami!

medical-6278444_1280
Pixabay

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dotyczący sytuacji epidemicznej w Polsce. Z najnowszych, wtorkowych danych wynika z niego, że minionej doby wykryto 19 366 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 504 osoby. Polskie szpitale walczą z IV falą pandemii, tylko w ciągu ostatniej doby przybyło ponad 800 pacjentów, które trafiły do placówek. Sytuacja ogólnokrajowa przekłada się także na tą lokalną. W Bełchatowie jest ogromne obłożenie łóżek "covidowych" zarówno w oddziale obserwacyjno - zakaźnym, jak i OIOMie. 

Resort zdrowia Ministerstwo przekazało też, że ostatniej doby zajętych było 23 604 z 30 263 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Oznacza to, że od poniedziałku przybyło blisko 1000 hospitalizowanych z powodu COVID-19. Wczoraj MZ raportowało 22 778 zajętych łóżek.

Ponadto, we wtorek w użyciu było też 2036 respiratorów z 2736 dostępnych. Na kwarantannie wciąż przebywa 643 181 osób. 

Wklej tutaj kod osadzenia...

Jak wygląda sytuacja w Wojewódzkim Szpitalu Jana Pawła II?

Bełchatowski szpital Jana Pawła II od kilku już tygodni dysponuje 80 łóżkami dla pacjentów z podejrzeniem bądź potwierdzeniem COVID-19. Dodatkowo tę bazę uzupełnia 8 łóżek do intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Praktycznie wszystkie zarówno te "zwykłe", jak i respiratorowe mają 100-procentowe obłożenie.

- W dniu 6 grudnia w oddziale obserwacyjno-zakaźnym hospitalizowanych jest 73 pacjentów oraz 7 pacjentów w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Najstarsza osoba hospitalizowana w Oddziale obserwacyjno-zakaźnym ma 96 lat, a najmłodsza 34 lata - podaje dział organizacyjny Szpitala Wojewódzkiego Jana Pawła II w Bełchatowie.

Jak dodają medycy z bełchatowskiego szpitala, średnia wieku osób przebywających w OIOM to 60-70 lat. W Szpitalu Wojewódzkim im. J. Pawła II nie są hospitalizowane dzieci, najmłodsi pacjenci z podejrzeniem bądź stwierdzony COVID-19 kierowane są do placówek w Łodzi. 

Lekarze zaznaczją, że zdecydowana większość osób hospitalizowany w szpitalu przy Czaplinieckiej to osoby niezaszczepione.