wersja testowa serwisu

Bełchatów: Eko - piknik, seans pod chmurką i miejska gra - to atrakcje w ostatni weekend wakacji

reaktor_2021-7695
UM Bełchatów

"Piknik w harmonii z naturą", seans w ramach akcji „Kino na leżakach" oraz gra miejska — to atrakcje przygotowane za zakończenie wakacji. Podczas ostatniego sierpniowego weekendu odbędą się miejskie targi ekologiczne z naturalnymi produktami żywnościowymi, kosmetykami i rękodziełem. Będzie też i sportowy akcent.

- Staraliśmy się, by oferta proponowanych imprez wakacyjnych mimo niepewnej sytuacji epidemiologicznej była atrakcyjna i różnorodna. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, z których mieszkańcy chętnie korzystali. Mam nadzieję, że tak też będzie w ostatni sierpniowy weekend – mówi Mariola Czechowska prezydent Bełchatowa.

Finałem lata w mieście będzie „Piknik w harmonii z naturą". W niedzielę 29 sierpnia na błoniach przy Muzeum Regionalnym na mieszańców czekać będzie wiele eko-atrakcji. Początek o godz. 13.00. Będą targi ekologiczne ze stoiskami oferującymi naturalne kosmetyki, zdrową żywności czy wyroby rękodzielnicze. Będą też warsztaty tematyczne, prelekcje i spektakle dla najmłodszych. W trakcie pikniku nagrodzeni zostaną laureaci konkursu fotograficznego „Zielony Bełchatów – naturalnie", a mieszkańcy będą mogli obejrzeć nadesłane przez fotografików zdjęcia.

Na terenie przyległym do MCK na miłośników wyzwań i zadań czekać będzie „Gra miejska". Początek o godz. 10.00.

O godz. 20.00 również w niedzielę w ramach ostatniej odsłony „Kina na leżach" przy scenie plenerowej MCK PGE Giganty Mocy, będzie można obejrzeć polską komedię „Pech to nie grzech".

W sobotę i w niedzielę na kortach miejskich rozegrane zostanie V Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym. To akcent sportowy na zakończenie lata.