wersja testowa serwisu

50-latek leżał na chodniku na Bawełnianej. Nie wiedział, jak się nazywa i gdzie mieszka, interweniowała policja

50-latek leżał na chodniku na Bawełnianej. Nie wiedział, jak się nazywa i gdzie mieszka, interweniowała policja

Dzięki informacji przekazanej przez świadka, bełchatowscy policjanci pomogli 50-letniemu mężczyźnie, który w stanie upojenia alkoholowego leżał na chodniku. Mundurowi podkreślają, że taka reakcja i ten telefon być może uratowały życie.

Już niejednokrotnie, dzięki sygnałom mieszkańców, pomoc dla potrzebujących przyszła na czas. Tak było również w minioną niedzielę, 21 listopada. O godzinie 15.35, do dyżurnego bełchatowskiej policji wpłynęło zawiadomienie o osobie potrzebującej pomocy.

- Zgłaszający przekazał, że na chodniku ulicy Bawełnianej leżał mężczyzna w stanie upojenia alkoholowego. Wysłani na miejsce mundurowi potwierdzili to zgłoszenie. Mężczyzna był kompletnie pijany, trudno było z nim nawiązać kontakt nie mógł utrzymać równowagi. Nie był w stanie podać swoich personaliów ani adresu zamieszkania. Biorąc pod uwagę stan mężczyzny i okoliczność, że znajdował się w stanie zagrażającym jego życiu i zdrowiu, został on zatrzymany w policyjnej celi do wytrzeźwienia - informuje Iwona Kaszewska z KPP Bełchatów.

Mundurowi chwalą i dziękują mieszkańcowi Bełchatowa za właściwą reakcję, jednocześnie ponawiają apel: "nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy"! Nawet, jeśli mamy podejrzenia, że osoba może być pijana nie wolno bagatelizować zagrożenia.

- Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie - dodaje Kaszewska.

Informację o osobach bezdomnych, potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Trzeba jednak pamiętać, że strona KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji – w tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego.