wersja testowa serwisu

Największy w Polsce cykl zawodów na pumptrackach zawita do Bełchatowa! Ekstremalna impreza już w ten weekend

Największy w Polsce cykl zawodów na pumptrackach zawita do Bełchatowa! Ekstremalna impreza już w ten weekend
UM Bełchatów

"Nie Pompujesz – Nie Jedziesz", to największy w Polsce cykl zawodów na pumptrackach. W sobotę, 21 sierpnia impreza zagości w Bełchatowie,  gdzie w ramach szóstej rundy cyklu będą rywalizowaćspragnieni pumptrackowych emocji zawodnicy oraz znakomici rowerzyści ekstremalni. 

Sobotnia rywalizacja będzie wyjątkowym przystankiem, gdyż runda finałowa odbędzie się przy sztucznym oświetleniu! Będzie można zarówno rozpocząć tego dnia walkę o punkty do klasyfikacji cyklu, jak i o awans do wielkiego finału. Ten odbędzie się we wrześniu w Nowej Soli! Z bełchatowskich zawodów do finału zakwalifikuje się 3 najlepszych zawodników z kategorii PRO i 3 najlepsze zawodniczki z kategorii Kobiety.

Do rywalizacji organizator cyklu, Sfera Sportu i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, zaprasza każdego niezależnie od umiejętności. W tym celu przygotowano kilka kategorii startu, aby każdy znalazł coś dla siebie. Wystartować może każdy w kategoriach rowerowych: KIDS, Amator, Kobiety, PRO oraz w otwartej kategorii hulajnogi.

- Wcześniej jednak trzeba się zarejestrować na stronie www.pompuje.pl, gdzie znajduje się także regulamin zawodów. Aby wziąć udział w zawodach, nie trzeba ponosić opłaty startowej. Osoby niepełnoletnie muszą otrzymać od rodziców pisemną zgodę na udział. Zapisy prowadzone są do piątku, 20 sierpnia do godz. 20:00. Nie będzie możliwości zapisania się na miejscu zawodów. Limit zawodników wynosi 150 osób. Warto się pospieszyć, ponieważ zapisanych jest już ponad 50 uczestników - informują pracownicy Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Cykl, który od początku wywołuje dużo pozytywnych emocji, to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i znakomicie spędzony czas. 21 sierpnia na bełchatowskim pumptracku no osiedlu Binków będą dostępne takie atrakcje jak: strefa chilloutu, Food Trucki, muzyczne dźwięki DJ`ów.

Biuro zawodów będzie otwarte od godz. 14:00. O tej samej porze zaczną się treningi, które potrwają niespełna dwie godziny. Oficjalne rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godz. 16:00.