wersja testowa serwisu

XVIII Bieg Niepodległości: Zobacz, jak uczniowie rywalizowali w parku Olszewskich

XVIII Bieg Niepodległości: Zobacz, jak uczniowie rywalizowali w parku Olszewskich

XVIII Bieg Niepodległości. Po dwuletniej przerwie na błoniach Muzeum Regionalnego rywalizowali uczniowie z bełchatowskich szkół ponadpodstawowych i podstawowych. Łącznie na trasie pojawiło się blisko 250 młodych sportowców. którzy w wyjątkowo aktywny sposób uczcili 123. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Ten bieg to już w Bełchatowie tradycja. Po raz 18. miasto zorganizowało Bełchatowski Bieg Niepodległości. Jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z Bełchatowa. Tym razem na linii startu pojawiło się ponad 200 uczniów. Humory im dopisywały, i co ważne, to nie był dla nich zwyczajny bieg.

- Biorąc w nim udział można w fajny sposób uczcić niepodległość i pamięć tych, którzy oddali za nas życie - mówi Ada, jedna z uczestniczek biegu.

Młodych biegaczy doceniają też władze Bełchatowa.

- To nie jest tak, że 'pani im kazała'. Ci młodzi ludzie są świadomi tego w jakim wydarzeniu biorą udział. Cieszą się niepodległością, tak samo jak Polacy w 1918 roku - przyznaje wiceprezydent miasta Łukasz Politański. 

Zobacz foto i wideo relację z tego wydarzenia!