wersja testowa serwisu

Bełchatów: "Ekonomik" z nowoczesną biblioteką!

biblioteka
Powiat bełchatowski

Szkolna społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Bełchatowie już może korzystać z nowej biblioteki. W "Ekonomiku" uroczyście oddano do użytku nowoczesną i przestronną czytelnię oraz księgozbiór. W otwarciu książnicy wzięła udział Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski i Agnieszka Wasilewska, naczelnik wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Agnieszka Wasilewska.

Dyrekcja szkoły wygospodarowała przestrzeń na parterze szkoły i zaadaptowano ją na książnicę. W ramach prac w placówce postawiono ściankę działową z drzwiami, pomalowano ściany, sufit oraz parapety, zainstalowano przyłącza internetowe i elektryczne, wymieniono i założono nowe lampy oświetleniowe. Dodatkowo zakupiono regały i lady biblioteczne, uzupełnieniem biblioteki są nowe stoliki, krzesła, siedziska, kanapy. Ponadto zakupiono komputery dla uczniów i pracowników biblioteki, telewizor, wizualizer, projektor multimedialny, ekran projekcyjny, drukarkę, niszczarkę do dokumentów. Te wszystkie zadania finansowo wsparł powiat kwotą blisko 150 tys. zł.

- Szkoła zyskała nowoczesną i komfortową bibliotekę, z czego bardzo cieszymy się nie tylko my, jako nauczyciele, ale i uczniowie - mówi Irmina Wojciechowska dyrektor ZSP nr 2 i dodaje: - Przytulna, przestronna, nowoczesna i gościnnie zapraszająca wszystkich uczniów biblioteka to dla nas wielka radość.

Nowa biblioteka, daje możliwość swobodnego korzystania ze zbiorów dostępnych w jednym miejscu i przestrzeń na organizowanie różnorodnych form komunikacji, podkreśla Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. Placówka bardzo potrzebowała takiego miejsca. Mam nadzieję, że młodzież będzie tutaj wartościowo spędzać czas.