wersja testowa serwisu

Akcja "Prędkość" w powiecie rawskim, ukarano kilkudziesięciu kierowców

255-133477

W powiecie rawskim w ramach niedzielnej akcji "Prędkość'' zostało ukaranych ponad 20 kierowców. Powodem tego była zbyt szybka i niebezpieczna jazda samochodem. Przypominamy, że wciąż najczęstszą przyczyną wypadków i tragedii na drogach jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Każdego dnia policjanci z Rawy Mazowieckiej patrolują drogi powiatu, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżnym, zarówno tym zmotoryzowanym jak i pieszym. Należy pamiętać o tym, iż na drodze nie jesteśmy sami, a życie ludzkie jest najważniejsze. Właśnie z powodu nadmiernej prędkości każdego dnia dochodzi do kolizji, wypadków i tragedii na drogach. Przypominamy o możliwości korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której można poinformować Policję, w których miejscach dochodzi do łamania prawa przez kierowców.

W niedzielnej akcji, która skierowana była głównie na przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarach zabudowanych oraz miejscach gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych funkcjonariusze ruchu drogowego ukarali ponad 20 kierujących za przekroczenie prędkości. Mundurowi zatrzymali do kontroli również mężczyznę, który nie posiadł uprawnień i był poszukiwany do osadzenia w Zakładzie Karnym. Od początku roku rawscy policjanci zatrzymali 67 praw jazdy, z czego 41 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie człowiek, kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka, która dotyka zarówno bliskich zmarłego, jak i sprawcy, dlatego kierowco ściągnij nogę z gazu!

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej